Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi öncülüğünde yurt genelinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında İlçemizde de kurslar başladı.İlçemiz Kaymakamı Müfit GÜLTEKİN Cumhuriyet  İlkokulunda,Atatürk İlkokulunda ve İlim Yayma Cemiyeti Yurdunda açılan kursları ziyaret ederek, kursiyerlerle bir süre sohbet ettiler. Kaymakamımızın ziyaretinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir AKSOY,Halk Eğitim Merkezi Müdürü Talip DAŞTANOĞLU ve Müdür Yardımcısı Mustafa AKSAY  de yer aldı.
 
        Kursiyerleri sınıflarında ziyaret eden Kaymakamımız Müfit GÜLTEKİN, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında ilçemizde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şu ana kadar okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın tespiti yapıldı ve kurslarımız başladı. Amacımız  tek bir okuma yazma bilmeyen vatandaşımızın kalmaması. Tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.
 
        Kaymakamımız  öğretmenlerle sohbetinin ardından, tüm öğretmen, öğrenci ve kursiyerlere başarılar dileyerek sınıftan ayrıldı.