15 Temmuz Etkinlikleri kapsamında Cumartesi günü saat 10:00 'da İlçemiz Şehitliğinde Bahçe Kaymakamlığı , Belediye Başkanlığı ve Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Deneği  çelenkleri sunuldu. Daha sonra Şehit Mezarları ziyaret edildi ,  Kuranı Kerim tilavetinin ardından dua edildi.
        İlçemiz Kaymakamı Müfit GÜLTEKİN, Belediye Başkanı İbrahim BAZ, Hakim Mehmet KAYHAOĞLU, Savcılar Ali KARATAŞ ile Eren KIRAÇ, İlçe Jandarma Komutan Vekili  Başçavuş Hakan TUR, İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Hakan DOĞAN, Müftü İsmet KALKAN, Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Deneği Bahçe Şube Başkanı Muhammet KÖKSAL ,  Kurum Müdürleri ile birlikte Şehit Aileleri ve Gazi  Aileleri evlerinde ziyaret edildi.
       15 Temmuz Şehitler Parkının açılışı saat 20:30' da vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Açılışın ardından Fener Alayı, Mehter Takımı ve katılımcılarla birlikte kortej eşliğinde Milli İrade Meydanına yürünüldü. Burada yapılan konuşmalar, şiirlerin okunması vs. etkinliklerle program devam etti. Daha sonra saat 00:13 ‘te selalar okundu. Demokrasi Nöbetine katılan tüm katılımcılarla sabah 04:30’da sabah namazı kılındı.